Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Під час повномасштабної війни рф проти України впровадження моделі «Барнахус» набуває особливого значення, адже для держави пріоритетним є захист людини, а особливо – дитини.
Про це зауважила суддя Великої Палати Верховного Суду Ольга Булейко під час круглого столу «Впровадження моделі "Барнахус" для захисту дітей – постраждалих від насильства в Закарпатській області» з нагоди відкриття Центру захисту дитини (за моделлю «Барнахус») в Закарпатській області.
Модель «Барнахус», зазначила Ольга Булейко, – це інноваційні підходи до роботи з дітьми у сфері правосуддя. Діти, які постраждали від насильства або стали його свідками, потребують особливої уваги: створення максимально комфортного середовища під час проведення слідчих дій, залучення психологів, впровадження практик правосуддя, дружнього до дитини, що мінімізуватиме травматичний вплив на дитину.
На переконання судді ВП ВС, у цьому напрямі, звісно, потребує змін КПК України, над чим зараз працює Міністерство юстиції України та Міжвідомча координаційна рада з питань правосуддя щодо неповнолітніх. Також Ольга Булейко повідомила, що Верховний Суд підготував матеріали тренінгів для суддів, які залучатимуться до роботи з дітьми.
Довідково. Пілотування проєкту «Впровадження моделі "Барнахус" для захисту дітей – постраждалих від насильства», який реалізується Українською фундацією громадського здоров’я та фінансується Представництвом Дитячого фонду ООН (UNICEF) в Україні, відбувається за підтримки Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх.